skrzat-design.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i budownictwie

Dom

Projekty domów tradycyjnych i dworków od MURATORA

Projekty domów tradycyjnych i dworków od MURATORA

Choć obecnie wielu inwestorów decyduje się na budowę nowoczesnych domów, nadal nie brakuje także osób zainteresowanych bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami. Klasyczne obiekty jednorodzinne czy stylowe dworki są bowiem wygodne w codziennym użytkowaniu, wyróżniając się swoim ponadczasowym charakterem i ciekawym wyglądem. Jakie są ich atuty, na co zwrócić uwagę podczas zakupu projektu oraz jakie interesujące propozycje przygotowali dla nas projektanci?

Dworki i domy tradycyjne od MURATORA

W katalogu na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-domow-tradycyjnych-i-dworkow/ możemy zapoznać się z szeroką ofertą projektów gotowych, utrzymanych w klasycznym stylu. Szukamy tradycyjnego obiektu mieszkalnego, który będzie dobrze komponował się z okolicznymi zabudowaniami? W kolekcji czekają na nas projekty domów o powierzchni rozpoczynającej się już od 25 m2, posiadające jedną lub dwie kondygnacje, a także dodatkowe udogodnienia, takie jak garaż czy podpiwniczenie. A może interesują nas raczej okazałe wille i rezydencje, wzorowane na staropolskich dworkach? Architekci przygotowali dla nas także mnóstwo projektów o znacznym metrażu, wyposażonych w stylowe kolumny, zadaszenia o finezyjnym kształcie i bogato zdobioną elewację. Bez względu na wybrane rozwiązanie, każdy projekt zapewni nam optymalną wygodę codziennej eksploatacji, nie nadwyrężając naszego budżetu przeznaczonego na bieżące utrzymanie budynku.

Zalety tradycyjnych domów i dworków

Jedną z największych zalet, jest ponadczasowy charakter takiego budynku. Nawet za wiele lat będzie on doskonale się prezentował, stając się uniwersalnym wyborem na całe życie. Rozważamy możliwość budowy oryginalnego dworku? Także i temu rozwiązaniu nie brakuje istotnych atutów. Cechuje je reprezentacyjny charakter i wygląd, zachwycający tak domowników, jak i odwiedzających ich gości. Taki współczesny dworek jest wyważonym połączeniem tradycji i nowoczesności, oferując maksymalny komfort wszystkim mieszkańcom oraz będąc najlepszym świadectwem ich doskonałego gustu.

O czym pamiętać podczas zakupu projektu domu tradycyjnego lub dworku?

Chcemy kupić projekt domu, ale obawiamy się ewentualnych pomyłek? W celu ich uniknięcia podczas dokonywania wyboru pamiętajmy o kilku aspektach. Upewnijmy się, czy budynek zmieści się na naszą działkę, umożliwiając zachowanie niezbędnych odległości od granic. Sprawdźmy, czy jego wymiary lub geometria dachu są zgodne z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego bądź Warunków Zabudowy. Zapoznajmy się z orientacyjnym kosztorysem i przeliczmy, czy stać nas będzie na realizację wybranego projektu domu. Uwzględnijmy również indywidualne potrzeby przyszłych domowników, takie jak chęć posiadania własnego pokoju, słonecznego tarasu czy garażu z miejscem na praktyczny warsztat.

W czasach, gdy na każdym kroku jesteśmy dominowani przez wszelakie przejawy nowoczesności – nie bójmy się postawić na klasyczne rozwiązania. Tradycyjne domy jednorodzinne czy stylowe dworki to nadal doskonały wybór, który pozwoli nam zaaranżować funkcjonalną i wygodną przestrzeń do życia. Pamiętajmy jedynie, by gotowy projekt domu nabyć w renomowanym biurze projektowym. Dzięki temu zyskamy pewność, że został on opracowany przez doświadczonych specjalistów, a na etapie budowy nie spotkają nas przykre, kosztowne niespodzianki.

Zdjęcie: Projekt domu EC406 Nieschematyczny (z wentylacją mechaniczną i rekuperacją)

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty domów od MURATORA – projekty.muratordom.pl    

Udostępnij