skrzat-design.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i budownictwie

BudownictwoDom

Najważniejsze elementy przebudowy domu

Najważniejsze elementy przebudowy domu

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak przebudować dom w skuteczny sposób. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najważniejszymi aspektami.

Montaż płyt gipsowo-kartonowych

Przebudowa domu zazwyczaj wiąże się z takim działaniem jak montaż płyt gipsowo-kartonowych na specjalnie do tego celu przeznaczonych stelażach. Dzięki temu możliwe jest dostawienie nowych ścianek działowych oraz zmiana wielkości i umiejscowienia poszczególnych pomieszczeń we wnętrzu domu. Ściany z płyt gipsowo-kartonowych są bardzo funkcjonalne i można je w dowolny sposób zaaranżować, na przykład pomalować.

Docieplenie

Kolejnym ważnym aspektem przebudowy domu jest jego ocieplenie, ponieważ wiele starych obiektów mieszkalnych nie miało docieplonych poddaszy. Brak odpowiedniego docieplenia sprawia, że z wnętrza domu ucieka ciepło, co w pośredni sposób zwiększone jest również z większymi wydatkami na ogrzewanie. Docieplenie może być wykonane z dość zróżnicowanych materiałów, dlatego warto je dostosować do specyfiki posiadanego lokalu mieszkalnego oraz jego konstrukcji.

Nowe pokrycie dachu

W niektórych przypadkach podczas przebudowy domu może być wymagane stworzenie nowego pokrycia dachowego. W tym celu najczęściej stosowana jest blachodachówka, która jest trwałym i solidnym materiałem. Koszt położenia nowej blachodachówki może być zróżnicowany i zależny od takich czynników jak konstrukcja dachu oraz jego wielkość. Dlatego warto te aspekty wziąć pod uwagę podczas planowania wymiany pokrycia dachowego.

Ułożenie nowych podłóg

W starych domach bardzo często wskazane jest również ułożenie nowych podłóg. W tym przypadku warto zniwelować pęknięcia w posadzkach, które bardzo często pojawiają się w starych domach. Ceny tego rodzaju prac zazwyczaj nie są wygórowane, dlatego nie warto ich pomijać. Następnie możliwe jest ułożenie nowej podłogi w zależności od wybranego materiału. Polecane są zarówno deski podłogowe, jak i wysokiej jakości panele. Dzięki nowej podłodze obiekt mieszkalny zyska nowoczesny charakter.

Wykonanie nowych przyłączy

W niektórych przypadkach może być konieczne także wykonanie nowych przyłączy. Dotyczy to w szczególności wody, zwłaszcza jeśli pragnie się w innym miejscu umiejscowić elementy wyposażenia, które wymagają podłączenia do wody, takie jak na przykład pralka. Oprócz tego podczas remontu warto się również zastanowić nad umiejscowieniem źródeł prądu, który może być bardzo przydatny podczas codziennego funkcjonowania, ponieważ wiele urządzeń wymaga go do pracy.

Zabudowa tarasu

Wiele osób podczas remontu starego domu decyduje się również na stworzenie zabudowy balkonu lub tarasu. Dzięki zabudowie balkonu możliwe jest powiększenie obiektu mieszkalnego, dlatego działanie to uznawane jest za rozbudowę domu, a nie jego przebudowę. Dodatkową powierzchnię można na przykład przeznaczyć na powstanie ogrodu zimowego lub zagospodarować w inny sposób. Polecane jest również zadaszenie tarasu, dzięki któremu możliwe będzie schronienie się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Udostępnij