skrzat-design.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i budownictwie

InspiracjeWnętrza

Kominek w salonie. Kilka inspiracji

Kominek w salonie. Kilka inspiracji

Kominek w salonie wprowadza bardzo przytulny nastój. Salon staje się klimatyczny, co ma ogromne znaczenie szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jak zaaranżować kominek w salonie?

Salon nowoczesny

Kominek w salonie warto umieścić w centralnym punkcie. Dzięki temu będzie on dobrze widoczny i stanie się prawdziwą atrakcją pokoju dziennego.

Nowoczesny wystrój wnętrz jest stonowany i minimalistyczny. Ciekawy pomysł na kominek w salonie to wkomponowanie go w ścianę tak, by wydawał się prosty i surowy. Można wykorzystać beton architektoniczny, który idealnie będzie komponował się z nowoczesnym wnętrzem.

Warto również umieścić kominek na tle czarnej ściany. Jest to propozycja dla osób, które lubią mocne akcenty. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że reszta wnętrza powinna być w jasnej tonacji. Dzięki temu salon nie będzie wydawał się przygnębiający, a będzie ekskluzywny i nowoczesny.

W minimalistycznym wnętrzu sprawdzi się również biały, prosty kominek, który będzie wkomponowany w ścianę. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które cenią sobie surowy styl i nie lubią zbędnych dekoracji. Ogień kominka jest dekoracją samą w sobie.

Salon rustykalny

Kominki idealnie wpisują się we wnętrza, które nawiązują do przeszłości. Rustykalny salon pięknie wygląda gdy kominek stoi na widocznym cokole, jest efektowny i stanowi główną dekorację wnętrza.

Kominek inspiracje rustykalne zachwyca wyszukaną obudową, która wykonana jest z kamienia naturalnego. Marmur jest niezwykle elegancki, jego zaletą jest duże bogactwo barw. Wapń występuje w chłodnych odcieniach. Bardzo oryginalny jest trawertyn, który jest odmianą wapienia. Granit najchętniej wykorzystywany jest do obudowy elementów pionowych.

Decydując się na kominek rustykalny warto zadbać, by było dostatecznie dużo miejsca na wyeksponowanie jego uroku. Kominek będzie wyglądał imponująco, gdy będzie przedłużony o półki, na których można ustawić stylowe, wiklinowe koszyki.

Decydując się na kominek w rustykalnym wnętrzu warto również pamiętać, że pięknie wyglądają drewniane elementy dekoracyjne. Drewniany cokół, półki czy obramowanie sprawią, że kominek będzie wyglądał bardzo klimatycznie.

Kominek narożny

Pomysł na kominek w salonie narożny sprawdzi się we wnętrzach, które są nietypowe. Taki kominek można ustawić w rogu pokoju dziennego, ale również świetnie będzie wyglądał na ścianie, która jest łącznikiem między pokojem a kuchnią bądź jadalnią.

Wybierając narożny kominek inspiracje warto pamiętać, że na ścianie obok kominka można umieścić półki na dekoracyjne bibeloty lub wnękę, w której będzie przechowywane drewno na opał. Jest to nie tylko bardzo praktyczne rozwiązanie, ale również bardzo estetyczne.

Kominek w salonie pomoże stworzyć wnętrze, które będzie wyjątkowe. Jednocześnie warto pamiętać, że jest to dodatkowe źródło ciepła, które w okresie jesienno-zimowym jest bardzo przydatne. Kominek może mieć płaszcz wodny, co będzie stanowiło dodatkowe źródło ciepła. W mieszkaniach w bloki, gdzie palenisko otwarte nie może być umieszczone, zawsze można wykorzystać kominek na biopaliwo. Jest on również bardzo elegancki i jednocześnie dozwolony w budynkach wielorodzinnych.

Udostępnij