skrzat-design.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i budownictwie

InspiracjeWnętrza

Zasłony, rolety, zazdrostki, a może firanki do kuchni?

Zasłony, rolety, zazdrostki, a może firanki do kuchni?

Aranżacja okna ma ogromny wpływ na ogólny wystrój pomieszczenia. Warto wobec tego dobrze przemyśleć swoją decyzję. Najczęstszym wyborem są firanki do kuchni, ale warto wiedzieć, że jest szereg innych sposobów na zasłonięcie okna i jednoczesne przyozdobienie go. Świetnie sprawdzają się również zazdrostki, rolety, żaluzje. Wybór jest tak duży, że aż trudno zdecydować się na konkretne rozwiązanie. Stylowe zasłony do kuchni mogą stać się praktyczną ozdobą. Istotne jest to, aby zostały dopasowane do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. W przypadku aranżacji okna można pozwolić sobie na eksperymentowanie. Zmiana bieżącej osłony okiennej nie wymaga przeprowadzenia dużych modyfikacji.

Co na okna w kuchni będzie dobrym wyborem?

Okno w kuchni jest wręcz wskazane, bo można wpuścić świeże powietrze, doświetlić wnętrza światłem naturalnym. Możliwe jest także udekorowanie okna, dzięki czemu będzie zdobiło pomieszczenie. Jest wiele sposobów na jego zasłonięcie, więc każdy znajdzie dla siebie najlepsze rozwiązanie. Można też liczyć na uchronienie się przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, niepożądanymi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. Zasłonięcie okna zapewnia większy komfort i poczucie intymności. Zawsze powinno się pamiętać o tym, aby aranżacja okna została dopasowana do wystroju kuchni, pozostałych elementów wyposażenia. Dobrym wyborem będą zwiewne i delikatne firanki. Istotne jest to, aby były one utrzymane w jasnej kolorystyce. Klasyką będzie biel, ale można też śmiało sięgać po różne odcienie beżu. Wystrzegać należy się gęstych firan, które zatrzymują światło naturalne, przez co w kuchni robi się ciemno. Firanki mają tendencję do szybkiego brudzenia się. Trzeba je często prać. Jeśli ktoś ma kuchnię urządzoną w stylu tradycyjnym, to firanki sprawdzą się idealnie. Można przebierać w kolorach, ozdobach, wzorach. Na szczególną uwagę zasługują firany panelowe, które będą wspaniałą alternatywą do nowoczesnych wnętrz. Prezentują się one bardzo efektownie.

W jaki sposób zasłonić okno?

Okno może zostać przysłonięte zazdrostkami. Jest to świetny sposób na doświetlenie pomieszczenia. Można zapewnić sobie więcej prywatności, przesłaniając dolną część szyby zazdrostką. Można polecić to osobom, które urządziły kuchnię w stylu klasycznym, rustykalnym, retro, vintage. Wprowadzają przytulności Sielski klimat. Zazdrostki mogą mieć różne kolory, rozmaite wzory i hafty. w przypadku dużych okien dobrym pomysłem będą zasłony, Oczywiście trzeba je dopasować do stylistyki wnętrza lub zdecydować się na kontrastowe rozwiązanie. Niektórzy łączą ze sobą firanki i zasłony. Będzie to dobre rozwiązanie, jeśli komuś zależy na mocnym ograniczeniu dopływu światła z zewnątrz. Za najbardziej funkcjonalne uznaje się rolety. Można przebierać we wzorach, wymiarach, kolorach, modelach, sposobach montażu. W kuchni rewelacyjnie Sprawdzają się przede wszystkim rolety plisowane, rolety dzień noc, rolety rzymskie. Nie brakuje również osób, które decydują się na montaż żaluzji. Jest to praktyczne rozwiązanie. Jeśli ktoś szuka osłony na okno, która ochroni przed światłem i nagrzewaniem się pomieszczeń, to żaluzje sprawdzą się rewelacyjnie. Są łatwe do utrzymania w czystości.

Udostępnij