skrzat-design.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i budownictwie

BudownictwoInspiracje

Najlepsze inspiracje na budowę tarasu

Najlepsze inspiracje na budowę tarasu

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić taras oraz jakie materiały zastosować w tym procesie. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej.

Deski drewniane

Wśród najlepszych pomysłów na budowę tarasu można wskazać zastosowanie desek drewnianych. Idealnie sprawdzą się jako podłoga tarasu, ponieważ są przyjemne w dotyku i nie nagrzewają się pod wpływem słońca. Drewniany taras doskonale prezentuje się w otoczeniu zieleni oraz roślin w ogrodzie, dlatego można na nim w przyjemny sposób spędzać czas. Dodatkowo deski są trwałym i wytrzymałym rozwiązaniem, które będzie spełniało swoją funkcję przez lata.

Deski kompozytowe

Taras inspiracje obejmują również stworzenie podłogi z desek kompozytowych, co będzie bardzo dobrym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Deski kompozytowe są trwałe i praktyczne. Swoim wyglądem przypominają deski drewniane, jednak są pozbawione większości wad drewna. Są odporne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, takich jak woda, wilgoć oraz promieniowanie słoneczne. Dodatkowo są dość łatwe w codziennej pielęgnacji, która nikomu nie powinna sprawiać problemów.

Płytki

Budowa tarasu może być również zrealizowana dzięki zastosowaniu standardowych płytek. Jest to dość często wybierane przez klientów rozwiązanie, ponieważ ma szereg zalet. Płytki charakteryzują się trwałością oraz są praktyczne. Oprócz tego doskonale się prezentują w ogrodzie, a w sprzedaży można znaleźć wiele wariantów płytek, dzięki czemu możliwe jest ich dopasowanie do stylu panującego wewnątrz ogrodu. Tradycyjne płytki idealnie sprawdzą się na zewnątrz, ponieważ są odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Płyty kamienne

W obecnych czasach bardzo często tarasy są wykonywane również z płyt kamiennych, co jest trwałym i solidnym rozwiązaniem. Ten materiał najlepiej sprawdzi się w wiejskiej scenerii, ale może być używany także w przypadku ogrodów o klasycznym charakterze. Płytki wykonane z kamienia są odporne na ścieranie, a także charakteryzują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli będą odpowiednio pielęgnowane będą mogły być użytkowane przez wiele długich lat. Warto je impregnować, aby utrzymać pierwotną kolorystykę.

Kostka brukowa

Taras może być stworzony także z takiego materiału jak kostka brukowa, która dostępna jest w sprzedaży w wielu zróżnicowanych wariantach. Różnią się one między sobą na przykład wielkością, ale także kolorystyką. Dzięki czemu można dowolnie kształtować wygląd swojego tarasu poprzez zastosowanie odpowiedniego materiału. Kostka brukowa jest bardzo trwałym i solidnym materiałem, a także jest odporna na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne.

Płyty betonowe

Wśród najlepszych pomysłów na wykonanie tarasu można także wskazać wykorzystanie płyt betonowych. Podłoga z płyt betonowych jest bardzo praktyczna, ale także trwała. Można ją zaimpregnować, dzięki czemu będzie lepiej chroniona przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Zaimpregnowane płyty betonowe nie są tak nasiąkliwe i łatwo je utrzymywać w czystości. Dlatego jest to idealnie rozwiązanie dla wszystkich osób, które marzą o funkcjonalnym tarasie.

MEBLOSTYL

Udostępnij