skrzat-design.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i budownictwie

DomInspiracje

Jak urządzić garderobę? Sprawdzone sposoby

Jak urządzić garderobę? Sprawdzone sposoby

Garderoba to dość niecodzienne pomieszczenie, jednakże staje się coraz bardziej popularne w polskich domach. Jest to zazwyczaj małe miejsce, dlatego należy dobrze rozplanować powierzchnię, aby miejsca było jak najwięcej.Jak urządzić garderobę? Co zrobić, aby było więcej miejsca? Aranżacja garderoby – sprawdź teraz!

Czy garderoba jest Ci potrzebna?

Jeżeli przechodzą ci przez myśl pomysły o tym, jak urządzić garderobę, to należy przemyśleć, czy jest ona potrzebna. Często zdarza się, że w nowych domach projektowane jest osobne miejsce na ubrania, jednakże po czasie okazuje się, że powierzchnię można było użytkować w zupełnie inny sposób. Zastanów się, czy tworzenie garderoby w twoim domu jest tak potrzebne.

Ile masz ubrań?

Istotnym punktem w decyzji dotyczącej tworzenie garderoby, jest to czy posiadamy dużą ilość ubrań. Jeśli mieszkamy sami, a nasze stroje mieszczą się w jednej szafie, to nie warto jej aranżować, gdyż można wykorzystać tą powierzchnię w inny sposób. Natomiast jeżeli mieszkamy z partnerem bądź partnerką i oboje macie dużo ubrań, to warto przemyśleć stworzenie garderoby. Jednakże nie jest to takie proste. Małe pomieszczenia potrafią przysporzyć kłopotów. Zastanów się najpierw jak urządzić garderobę.

Jak urządzić garderobę?

Na garderobę należy przeznaczyć minimum 3,5 metra kwadratowego. Może być ona zupełnie osobnym pomieszczeniem lub też wnęką w sypialni. Zapewne zastanawiasz się, gdzie będzie najlepsze miejsce dla twojej garderoby? To już zależy wyłącznie od twoich preferencji i wygody. W każdym miejscu z pewnością będzie spełniała swoją funkcję. Warto jednak ulokować to pomieszczenie jak najbliżej łazienki i sypialni, aby nie musieć przechodzić całego domu w poszukiwaniu ubrań.

W garderobie mało istotnym punktem jest kolor ścian, gdyż większość ich powierzchni zasłonią szafy. Warto zdecydować się na kolory jasne: biały lub beżowy. Taki zabieg optycznie powiększy małe pomieszczenie. 

Dobierz odpowiednie szafki

Gdy masz już wyznaczone miejsce, warto zastanowić się jak urządzić garderobę. Istotnym punktem jest odpowiednie rozmieszczenie szaf i szafek, aby mieć jak najwięcej miejsca. Warto stworzyć sobie własnoręczny projekt, aby dobrze rozplanować powierzchnię. Nie decyduj się na korzystanie w wysokich szaf z wieszakami. Zajmują one dużo więcej miejsca, niż zwykłe, w których musimy składać ubrania. Możemy zagospodarować miejsce na jedną lub dwie tego typu szafy, jednakże nie należy przesadzać. Kupując meble na własną rękę, pamiętaj o dokładnym zmierzeniu ścian. Zły pomiar może sprawić, że twoje szafy nie zmieszczą się do pomieszczenia. Aranżacja garderoby to dość skomplikowany proces ze względu na małą powierzchnię pomieszczenia.

Jeżeli nie czujemy się na siłach w projektowaniu, działanie to możemy zlecić odrębnej firmie. Dodatkowo, możemy także zdecydować się na meble od stolarza. Będą one z pewnością droższe, jednakże o wyższej jakości. Stolarz dostosuje szafki do naszych preferencji, dzięki czemu nie musimy się martwić o ewentualne problemy z wymierzeniem szaf. Jest to dobra opcja w przypadku aranżacji garderoby.

MEBLOSTYL

Udostępnij