skrzat-design.pl

Blog tematyczny o wnętrzach i budownictwie

InspiracjeWnętrza

Oświetlenie do sypialni – jakie wybrać?

Oświetlenie do sypialni – jakie wybrać?

Oświetlenie sypialni to niezwykle istotna kwestia, o której nie należy zapominać gdy decydujemy się na remont mieszkania. Odpowiedni wybór lamp i żarówek potrafi nadać pomieszczeniu charakteru i wyjątkowego stylu, dlatego warto poświęcić tej kwestii nieco uwagi.

Rodzaje lamp do sypialni

Sypialnia jest miejscem przeznaczonym do relaksu i odpoczynku. Jest to prywatna strefa, do której nie zapraszamy gości, dlatego też oświetlenie w sypialni powinno korzystnie wpływać na nasze samopoczucie oraz jakość snu. Istnieje kilka rodzajów lamp, które doskonale sprawdzą się w sypialni.
Przede wszystkim należy wspomnieć o lampach sufitowych, które zazwyczaj montuje się na środku pomieszczenia. Lampa sufitowa powinna równomiernie rozświetlać całe pomieszczenie. Ciekawym rodzajem lampy sufitowej jest lampa wisząca, która spełnia swoje zadanie oraz nadaje naszej sypialni wyjątkowego charakteru.
Inne rodzaje lamp do sypialni to lampy stojące, pełniące funkcję typowo dekoracyjną oraz lampy nocne zainstalowane przy szafkach nocnych.

Jak barwa światła wpływa na nastrój pomieszczenia?

Wybór odpowiedniej lampy to oczywiście nie jedyna kwestia, o której należy pamiętać. Równie ważny jest wybór odpowiednich żarówek emitujących konkretną barwę światła. Wpływa ona bowiem na nastrój całego pomieszczenia, a także na samopoczucie osób w nim przebywających. Jakie barwy światła możemy wyróżnić? Przede wszystkim jest to barwa ciepła, chłodna oraz neutralna.

Barwa ciepła – w których pomieszczeniach się sprawdzi?

Barwa ciepła pozwala się odprężyć, a także nadaje wnętrzu przytulnego klimatu. W związku z tym, ten rodzaj oświetlenia najczęściej wykorzystuje się w miejscach, które przeznaczone są do odpoczynku. Do takich miejsc zaliczyć można sypialnię oraz salon. Wybierz lampę dla siebie na sofario.com.

Barwa chłodna

Chłodna barwa światła wzmacnia koncentrację oraz podkreśla czystość i sterylność pomieszczenia. W związku z tym, ten rodzaj oświetlenia najczęściej wykorzystuje się w miejscach przeznaczonych do pracy, takich jak np. gabinet. W wielu domach, chłodną barwę światła można spotkać również w łazience.

Jaka barwa światła sprawdzi się najlepiej w naszym mieszkaniu?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych potrzeb. Jeśli chodzi o oświetlenie sypialnia jest miejscem, które kojarzy się z odpoczynkiem, dlatego ciepła barwa światła sprawdzi się tam najlepiej. Natomiast jeśli zależy nam na tym, aby światło pomagało nam się skoncentrować, warto zainwestować w żarówki emitujące światło o chłodnej barwie.

Udostępnij